Co na cellulit na pośladkach?

Przed nami lato, czas zwiewnych sukienek i skąpych kostiumów kąpielowych. Jednak nie wszystkie cieszymy się z tego powodu, albowiem większość z nas musi zmagać się z cellulitem. Dzisiaj przedstawimy wam kilka sposobów na to, jak zwalczać uporczywy cellulit na pośladkach. Jak się pozbyć cellulitu?

SPOSÓB 1 – Ćwiczenia i masaż.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch i zdrowy tryb życia są receptą na wszelkie dolegliwości. Podobnie jest w przypadku cellulitu na pośladkach. Systematyczne ćwiczenia (przynajmniej trzy razy w tygodniu) na określone partie ciała pomogą nam w walce z cellulitem, a przy tym dadzą poczucie satysfakcji i kontroli nad własnym ciałem. W kwestii cellulitu na pośladkach zalecany jest również masaż. Najlepiej wykonywać go każdego dnia przez okres co najmniej pięciu minut. Niniejszy masaż spowoduje polepszenie krążenia i poprawi jędrność skóry.

SPOSÓB 2 – Krem.

Niestety same ćwiczenia niekiedy nie dają oczekiwanych efektów. Dlatego też, w walce z cellulitem zaleca się wszelkiego rodzaju kremy, które w swoim składzie mają między innymi kofeinę oraz wyciąg z kasztanowca zwyczajnego. Jednym z polecanych produktów jest krem Vialise. Wykazano, że nie tylko pomaga on pokonać cellulit, ale również wzmacnia tkanki, przyspiesza rozpad tłuszczów i utwardza naczynia krwionośne. Pamiętajmy o tym, żeby kupować sprawdzone produkty. Na rynku znajduje się wiele marek, które oferują natychmiastowe pozbawienie nas problemu. Zanim jednak zainwestujemy swoje pieniądze, upewnijmy się, że krem zawiera takie składniki jak wspomniany wcześniej wyciąg z kasztanowca, kofeinę, wyciąg z alg oraz ekstrakt z bluszczu. Przeczytaj również: http://kremy-antycellulitowe.pl/co-powinien-zawierac-krem-cellulit/

SPOSÓB 3 – Zdrowa dieta.

Nie oszukujmy się, to co jemy ma na nas ogromny wpływ. Jeśli codziennie będziemy spożywały wysokokaloryczne posiłki, nawet najlepsze i najdroższe kremy nie pomogą nam w walce z cellulitem. Najlepsza jest dieta wysokobłonnikowa (warzywa zielone, owoce, orzechy, otręby, mieszanki ziół np. Hepa Vitale). Nie chodzi o to, żeby się głodzić, za to powinnyśmy z rozwagą dobierać produkty, które będziemy spożywać w ciągu dnia. Pamiętajmy również o tym, aby uzupełniać zalecaną przez lekarzy (przynajmniej 2,5 litra na dzień) ilość wody.

Cellulit na pośladkach jest do pokonania. Pamiętajmy o wymienionych wyżej sposobach, a przede wszystkim o systematyczności i zdrowym trybie życia. Wówczas oprócz zwalczenia uciążliwego dla nas problemu, zyskamy nowe, dobre nawyki.

One comment

  • Sulika

    Z mojego doświadczenia wynika, że te 3 sposoby czasami i tak nie pomagają zwalczyć cellulit – natomiast jeśli je przetestujemy to na pewno nasze nogi będą wyglądać lepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *