Jak działa jednodniowy detoks?

Żyjemy w czasach, kiedy z każdej strony jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji. Toksyny zawarte są w żywności, którą spożywamy, w powietrzu, które wdychamy, w kosmetykach, których używamy. Trudno uchronić swój organizm przed szkodliwym działaniem toksyn, które mają ogromny wpływ na zdrowie i życie człowieka.

Objawy zatrucia toksynami to:

 • przemęczenie i senność,
 • zły stan cery, który objawia się jej szarością, wypryskami skórnymi, często także przesuszeniem,
 • problemy z żołądkiem: wzdęcia, zaparcia, biegunki, refluks,
 • złe samopoczucie.

Organizm codziennie stacza nierówną walkę z toksynami, na które narażony jest na każdym kroku. Toksyny do wnętrza ciała człowieka dostają się przez układ pokarmowy i układ oddechowy. Wdychamy je z powietrzem i zjadamy z żywnością. Stamtąd są wchłaniane przez różne narządy organizmu człowieka: nerki, wątrobę, trzustkę i bardzo łatwo dostają się do krwi, skąd mogą panować nad kondycją organizmu. Organizm zaatakowany przez toksyny jest zdecydowanie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju infekcje, odporność spada, więc i ryzyko chorób jest większe. Sposobem na poradzenie sobie z toksynami w organizmie jest jednodniowy detoks – czytaj też na sekrety-zdrowia.org

Jednodniowy detoks – czas start

Jednodniowy detoks to proces oczyszczania organizmu, który pobudza wszystkie narządy do walki z toksynami i zanieczyszczeniami. Niby jeden dzień wyrzeczeń, a poprawia stan zdrowia lepiej niż nie jednak kuracja farmaceutyczna trwająca miesiącami. Taki detoks w żadnym wypadku nie jest głodówką, co prawda ilość kalorii jest bardzo mocno ograniczona, ale jest to stan chwilowy, bo trwa tylko jeden dzień. W ciągu jednego dnia detoksu oczyszczającego organizm z toksyn i szkodliwych substancji można spożywać:

 • wodę z cytryną – cytryna świetnie pobudza metabolizm, a woda dostarcza odpowiedniego nawodnienia, dzięki temu toksyny są szybko wypłukiwane i wydalane z organizmu,
 • zielone koktajle – to prawdziwy hit jednodniowych detoksów, spożywa się je zamiast regularnych posiłków; zielony koktajl sporządza się na bazie zielonych warzyw (sałat, szpinaku, selera naciowego, natki pietruszki) z dodatkiem cytryny, która usprawnia wchłanianie witamin i minerałów, a także z dodatkiem owoców. Uwaga: owoce są tylko dodatkiem smakowym do zielonego koktajlu, nie powinno się z nimi przesadzić, bo zawierają dużo cukru, który nie jest wskazany przy detoksie.

Jakich efektów można się spodziewać po jednodniowym detoksie?

 • pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu,
 • pobudzisz metabolizm,
 • zmobilizujesz organizm do usuwania toksyn,
 • oczyścisz wątrobę i podkręcisz jej działanie,
 • poczujesz się lekko,
 • pozbędziesz się zalegających w jelitach resztek pokarmu.

Na detoks może zdecydować się każdy, kto nie ma większych problemów ze zdrowiem. Warto pamiętać, że to dość drastyczne oczyszczanie organizmu, nawet jeśli trwa tylko jeden dzień. Detoks w przypadku osób chorujących przewlekle należy skonsultować z lekarzem. Nie można też za często przechodzić detoksu. Przyjmuje się, że bezpieczny detoks to taki, który przechodzi się maksymalnie 4 razy w roku, czyli co 3 miesiące. Można podzielić sobie to tak, by detoksem rozpoczynać poszczególne pory roku, zwłaszcza wiosnę.

Efekty jednodniowego detoksu wzmacniają kuracje ziołowe, na przykład kuracja Hepa Vitale. Naturalne preparaty ziołowe Hepa Vitale wspomagają oczyszczanie wątroby i trzustki, a także wspomagają pracę całego organizmu – regulują ciśnienie, podkręcają metabolizm, wzmacniają serce. Jeśli chcesz, by Twój jednodniowy detoks przyniósł spektakularne efekty, to kontynuuj oczyszczanie organizmu Hepa Vitale.

One comment

 • Róża

  Myślę, że niestety jednodniowy detoks nie jest w stanie nam oczyścić wątrobę, ale oczywiście zawsze lepiej jeden dzień niż nic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *