Jak pozbyć się pryszczy na twarzy?

Wstajesz z łóżka, patrzysz w lustro i widzisz… Kolejne niemiłe niespodzianki. Pryszcze potrafią popsuć humor i samoocenę. Na szczęście nie musisz się im poddawać – jest spora szansa, że przy odpowiedniej pielęgnacji i paru konkretnych staraniach Twoje problemy z cerą znikną bądź staną się po prostu mniej intensywne.

Najczęstsze błędy powodujące pryszcze

Na początku warto przyjrzeć się najpopularniejszym błędom, które przyczyniają się do powstawania pryszczy. Ich eliminacja może okazać się kluczem do sukcesu. Niedobrze na stan skóry wpływa zbyt tłusta, ostra i ciężka dieta. Lepiej postawić na lekkie, naturalne owoce i warzywa, przestać korzystać z pikantnych przypraw, nadmiaru słodyczy i używek. Kolejną sprawą jest demakijaż. Zasypianie z niedomytą skórą nigdy nie jest dobrym pomysłem. Wysyp pryszczy może też powodować używanie kosmetyków do makijażu o zbyt ciężkim składzie zapychającym pory. W przypadku problematycznej cery trzeba zwracać na to uwagę.

Najlepsze sposoby na walkę z pryszczami

Trądzik młodzieńczy jak się go pozbyć? Teraz możemy przejść do ofensywy. Konieczne jest staranne, regularne oczyszczanie twarzy odpowiednimi dla danego typu cery kosmetykami. Chodzi tutaj zarówno o tonizację, jak i o peelingi. Dla osób ze szczególną skłonnością do trądziku najlepsze będą naturalne składy kosmetyków i delikatne sera wspierające łagodzenie zaczerwienień i leczenie wyprysków. Niestety na rynku trudno znaleźć preparaty pozbawione chemii i silikonów. Ciekawie wyróżnia się tutaj chociażby serum do twarzy Sevolium, zawierające między innymi ekstrakt z nagietka i wyciąg z drożdży. Serum nie tylko oczyszcza, ale też działa antybakteryjnie i przyspiesza regenerację naskórka. Umożliwia też delikatne nawilżenie skóry tłustej, co jest sporym wyzwaniem. Wielu osobom wydaje się, że skóra tłusta nie wymaga nawilżenia, ponieważ jest… No właśnie, tłusta. Nie jest to jednak prawdą – każdy rodzaj cery potrzebuje i nawilżenia, i odżywienia. Jest to niezwykle ważny etap w walce o gładką i ładną skórę, która odwdzięczy się brakiem wyprysków. Sprawdź, czy wystarczy krem z apteki http://www.serumnatradzik.pl/czy-krem-na-tradzik-z-apteki-pomoze/

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *