Problematyczna cera. Jak pozbyć się pryszczy?

naturalne na czystą cerę

Jeden wykwit skórny dla niejednej osoby potrafi być równoznaczny z końcem świata. W takich sytuacjach wielu ludzi gorączkowo szuka odpowiedzi na pytanie: „jak szybko pozbyć się pryszcza?”. Pryszcze są niestety bardzo złośliwe i ich pozbycie się wymaga zwykle czasu. Z tego powodu ludzie decydują się na zakrycie wykwitów makijażem bądź – co gorsze – uważają, że wyciskanie pryszczy im pomoże. Obydwie opcje zwykle prowadzą do pojawienia się jeszcze większej ilości zmian skórnych. Co prawda nie istnieją magiczne sposoby na pryszcze, który zlikwidowałyby nagle wszystkie problemy, ale pozbycie się wykwitów skórnych jest możliwe.

Czym są pryszcze?

Pryszcze to potoczne określenie na objawy trądziku, takie jak zaskórniki, pryszcze podskórne, gule, cysty i torbiele. Pojawiają się one zwykle u młodych ludzi w wieku od 10 do 20 lat, ale coraz częściej również osoby dorosłe muszą się z nimi zmagać. Główną przyczyną powstawania wykwitów skórnych, takich jak pryszcze na twarzy czy pryszcze na plecach są zmiany hormonalne, które powodują nadmierne rogowacenie się mieszków włosowych oraz łojotok. Inne czynniki powodujące powstawanie pryszczy to między innymi:

  • predyspozycje genetyczne,
  • zła dieta,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków,
  • opalanie się.

Rozmieszczenie pryszczy podpowie, jak pozbyć się pryszczy?

oczyszczanie naturalnymi kosmetykamiWielu dermatologów twierdzi, że nasz stan zdrowia jest wypisany przede wszystkim na twarzy. Idealnie to stwierdzenia odzwierciedla mapa pryszczy, która pokazuje przyczyny powstawania zmian w zależności od ich lokalizacji. Według niej pryszcze na głowie oraz pryszcze na szyi i dekolcie powstają przez nieodpowiednie oczyszczanie tych okolic lub niedokładne zmywanie makijażu. Natomiast pryszcze na brodzie i żuchwie są efektem zaburzeń hormonalnych i często pojawiają się u kobiet przed miesiączką. Pryszcz w uchu sygnalizuje nadmiar alkoholu i soli w organizmie, a pryszcze na czole świadczą o problemach trawiennych.

Jak pozbyć się pryszczy – najlepsze sposoby

Nie istnieje magiczny sposób na pryszcze, ale cierpliwe i systematyczne stosowanie sprawdzonych kosmetyków, a także nierezygnowanie ze zdrowej diety oraz aktywnego stylu życiu może zdziałać cuda. Warto wiedzieć, że dieta na trądzik powinna wykluczać ostre potrawy, jedzenie typu fast food, nabiał, a także słodycze z dużą ilością cukru. Kosmetyki zwalczające trądzik nie powinny zawierać alkoholu, a zamiast tego dużą ilość składników naturalnych, przykładem takiego kosmetyku jest krem na pryszcze – Sevolium. Zwalcza on nie tylko problemy z wykwitami skórnymi, ale również koi podrażnienia, nawilża twarz i reguluje sebum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *